začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Zmeny a správa spoločností » Zmena obchodného mena

späť

Obchodné meno spoločnosti definuje § 8 Obchodného zákonníka ako „názov, pod ktorým podnikateľ vykonáva právne úkony pri svojej podnikateľskej činnosti“. Pri spoločnostiach s ručením obmedzeným je podmienkou k názvu spoločnosti pripojiť dodatok „s.r.o.“ alebo „spol. s r.o.“. Obchodné meno tiež nesmie byť zameniteľné s názvom inej spoločnosti.

TIP: Obchodné meno a jeho použitie si môžete skontrolovať jednoducho jeho vyhľadaním v Obchodnom registri SR na adrese www.orsr.sk.

Zmena obchodného mena v obchodnom registri nie je komplikovaným úkonom, treba však myslieť aj na dôsledky, ktoré týmto vzniknú – spoločnosť musí informovať všetky tretie strany o zmene názvu spoločnosti a uzavrieť dodatky k zmluvám, prípadne zmeniť všetky zmluvné vzťahy, informovať banku, leasingovú spoločnosť a podobne. Pri zmene názvu spoločnosti sa nemení jej IČO ani vložka v obchodnom registri a zmena obchodného mena je zaevidovaná v úplnom výpise z obchodného registra.

Listiny potrebné k zmene obchodného mena:

Služba:

Názov služby Cena
Zmena konateľa, obchodného mena, sídla, doplnenie činností (aj všetky zmeny naraz) 79 €
Prevod obchodného podielu + iné zmeny 149 €
Zvýšenie základného imania + iné zmeny 149 €
Zníženie základného imania 359 €

» Pozrite si ponuku a cenník služiebMáte záujem o naše služby? Chcete sa na niečo spýtať?

Vyplňte nasledujúci formulár a my vás kontaktujeme v čo najkratšom čase (zvyčajná reakcia je cca. 30 - 60 minút, výnimočne dlhšie). Pre skvalitnenie našej odpovede nezabudnite uviesť okrem podrobného popisu vašich požiadaviek aj kontaktné údaje. Cez formulár prijímame nielen objednávky, ale aj otázky a prípadné vaše postrehy.

Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Vždy čerstvé informácie o podnikaní

prečítaj celý blog
Povinné elektronické schránky pre právnické osoby
Povinné elektronické schránky pre právnické osobyOd 1. augusta 2016 budú mať všetky firmy automaticky aktivovanú elektronickú schránku na portáli Slovensko.sk. Zaujímať by vás to malo predovšetkým preto, že elektronické správy doručené do schránky budú mať rovnakú váhu ako tie, ktoré vám prídu poštou.
Ukončite podnikanie bez licencie!
Ukončite podnikanie bez licencie!Prinášame vám novú službu, ktorá je aktuálna len do tohto roka. Ukončite svoje podnikanie tak, aby ste neplatili daňovú licenciu za rok 2015! Pomocou nášho triku vieme vašu spoločnosť vymazať z Obchodného registra a zbaviť vás povinnosti zaplatiť za daňovú licenciu.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky