začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Zmeny a správa spoločností » Zápis konečného užívateľa výhod do OR

späť

Od 1.11.2018 je každá právnická osoba povinná mať zapísaného konečného užívateľa výhod v obchodnom registri. Zavádza to novela zákona č. 297/2008 Z.z. o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu. Splňte si vašu povinnosť rýchlo a jednoducho, navyše za akciovú cenu až do 31.12.2018!

Všetky spoločnosti založené pred 31.10.2018 majú povinnosť najneskôr do konca roka 2019 zapísať do obchodného registra konečného užívateľa výhod, teda osobu, ktorá skutočne ovláda spoločnosť, má z nej majetkový prospech a má priamy dosah na jej chod (bližšiu definíciu nájdete v § 6a spomínaného zákona). Nové spoločnosti, ktoré vznikajú od 1.11.2018 si túto povinnosť musia splniť automaticky už pri ich vzniku.

Táto informácia je neverejná a prístup k nej majú len oprávnené orgány. Viac informácií nájdete v našom článku na blogu.

V rámci našej služby vám zabezpečíme zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra, prípadne zmenu už zapísaných údajov.

Naša spoločnosť nie je oprávnená a neposkytuje zápis konečných užívateľov výhod do Registra partnerov verejného sektora, ktorý tvorí samostatný typ zápisu. Ten je povinný pre osoby obchodujúce s verejnou správou.

Služba:

Názov služby Cena
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra 49 € 89 €

» Pozrite si ponuku a cenník služiebMáte záujem o naše služby? Chcete sa na niečo spýtať?

Vyplňte nasledujúci formulár a my vás kontaktujeme v čo najkratšom čase (zvyčajná reakcia je cca. 30 - 60 minút, výnimočne dlhšie). Pre skvalitnenie našej odpovede nezabudnite uviesť okrem podrobného popisu vašich požiadaviek aj kontaktné údaje. Cez formulár prijímame nielen objednávky, ale aj otázky a prípadné vaše postrehy.

Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Vždy čerstvé informácie o podnikaní

prečítaj celý blog
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registraSpoločnosti založené od 1.11.2018 majú povinnosť do obchodného registra zapísať aj konečného užívateľa výhod. Táto povinnosť sa však vzťahuje aj na staršie spoločnosti, ktoré si ju musia splniť do konca roka 2019. Kto je to vlastne konečný užívateľ výhod?
Povinné elektronické schránky pre právnické osoby
Povinné elektronické schránky pre právnické osobyOd 1. augusta 2016 budú mať všetky firmy automaticky aktivovanú elektronickú schránku na portáli Slovensko.sk. Zaujímať by vás to malo predovšetkým preto, že elektronické správy doručené do schránky budú mať rovnakú váhu ako tie, ktoré vám prídu poštou.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky