začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Blog o podnikaní

Novela Obchodného zákonníka pre roky 2015 a 2016

Novela Obchodného zákonníka pre roky 2015 a 2016

Vzhľadom na aktuálne témy ohľadom reštrukturalizácií a iných problémov bola v zrýchlenom legislatívnom konaní schválená novela Obchodného zákonníka, ktorá však niektorými ustanoveniami platí už od 29.04.2015 a v najbližšom roku pomerne významne ovplyvní niektoré skutočnosti.
Používanie virtuálnej registračnej pokladnice

Používanie virtuálnej registračnej pokladnice

Od 1.4.2015 vstúpila do platnosti novela zákona o používaní registračnej pokladnice, ktorá podstatne rozšírila množstvo činností, pri ktorých musí podnikateľ vydať doklad z registračnej pokladnice. Výhodou je ale zavedenie virtuálnej registračnej pokladnice, ktorej prevádzka je bez poplatkov. Týka sa aj vás?
Firma v likvidácii a daňová licencia

Firma v likvidácii a daňová licencia

Blížiaci sa termín podávania daňových priznaní vyvoláva otázky vo firmách, ktoré vstúpili do likvidácie koncom roka 2014 a zmeny boli do obchodného registra zapísané až začiatkom tohto roka. So vzniknutou situáciou si často nevedia poradiť nielen podnikatelia, ale najmä účtovníci. Kto a ako teda platí daňovú licenciu pri daňovom priznaní?
Čo sú ready-made spoločnosti?

Čo sú ready-made spoločnosti?

Medzi časté otázky, ktoré od zákazníkov dostávame, patrí aj záujem o ready-made spoločnosť a vysvetlenie toho, čo to vlastne je a či sa takýto typ spoločnosti oplatí. Prinášame vám zopár informácií o tejto problematike.
Nenaleťte špekulatívnym registrom

Nenaleťte špekulatívnym registrom

Mnoho začínajúcich podnikateľov sa stretne s tým, že ešte ani nemajú originál oficiálneho výpisu z obchodného registra a schránku im už zapĺňajú rôzne reklamné materiály, najmä na účtovné programy a tiež na registráciu do rôznych registrov.
Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky