začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Blog o podnikaní

Povinné elektronické schránky pre právnické osoby

Povinné elektronické schránky pre právnické osoby

Od 1. augusta 2016 budú mať všetky firmy automaticky aktivovanú elektronickú schránku na portáli Slovensko.sk. Zaujímať by vás to malo predovšetkým preto, že elektronické správy doručené do schránky budú mať rovnakú váhu ako tie, ktoré vám prídu poštou.
Ukončite podnikanie bez licencie!

Ukončite podnikanie bez licencie!

Prinášame vám novú službu, ktorá je aktuálna len do tohto roka. Ukončite svoje podnikanie tak, aby ste neplatili daňovú licenciu za rok 2015! Pomocou nášho triku vieme vašu spoločnosť vymazať z Obchodného registra a zbaviť vás povinnosti zaplatiť za daňovú licenciu.
Aktualizácia údajov v obchodnom registri

Aktualizácia údajov v obchodnom registri

V živote spoločnosti nastávajú situácie, kedy treba zmeniť niektoré zapísané údaje. Často ide o banality ako zmena adresa spoločníka a podobne. Mnoho podnikateľov si však neplní povinnosti voči obchodnému registru a zbytočne sa tak môžu dostať do problémov.
Ako založiť občianske združenie (o.z.)

Ako založiť občianske združenie (o.z.)

Občianske združenie je obľúbenou formou právnickej osoby pre rôzne spolky, kluby, komunity a iné záujmové združenia. Jeho registrácia je pomerne rýchla a následná správa veľmi jednoduchá. Navyše okrem rôznych daňových výhod môžete ľahšie získať granty alebo inú formu podpory pre vaše projekty.
Novela Obchodného zákonníka pre roky 2015 a 2016

Novela Obchodného zákonníka pre roky 2015 a 2016

Vzhľadom na aktuálne témy ohľadom reštrukturalizácií a iných problémov bola v zrýchlenom legislatívnom konaní schválená novela Obchodného zákonníka, ktorá však niektorými ustanoveniami platí už od 29.04.2015 a v najbližšom roku pomerne významne ovplyvní niektoré skutočnosti.
Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky