začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Zrušenie spoločnosti z úradnej moci

späť

Najjednoduchším spôsobom ako zrušiť spoločnosť, je nechať to na Obchodný register. O takéto zrušenie „ex offo“ môžete požiadať v prípade, ak si spoločnosť neplní niektorú z povinností stanovenú zákonom. Takýmto spôsobom môžete požiadať aj o zrušenie spoločnosti, na ktorú nemáte dosah (napríklad kvôli tomu, že s vami vlastník nespolupracuje, spoločnosť má sídlo na vašej adrese a podobne).

Cenník služby

Typ služby Poplatok
Zrušenie spoločnosti z úradnej moci (ex offo) 199 €

V cene je zahrnuté vypracovanie dokumentácie pre návrh na Obchodný register a zabezpečenie všetkých procesných úkonov. Vy okrem podpísania návrhu nebudete musieť robiť nič navyše.

Za akých okolností je možné požiadať o zrušenie spoločnosti z úradnej moci:

Ak spoločnosť nespĺňa aspoň jeden z vyššie uvedených bodov, je možné žiadať o jej zrušenie. Problémom ale je, že súd nemá žiadnu lehotu na ukončenie tohto konania. Navyše ak je spoločnosť aktívna a má majetok, môže prísť ku konkurzu spoločnosti, čím sa celý proces ešte predlžuje. Prakticky tak zrušenie z úradnej moci môže trvať niekoľko mesiacov aj rokov.Máte záujem o naše služby? Chcete sa na niečo spýtať?

Vyplňte nasledujúci formulár a my vás kontaktujeme v čo najkratšom čase (zvyčajná reakcia je cca. 30 - 60 minút, výnimočne dlhšie). Pre skvalitnenie našej odpovede nezabudnite uviesť okrem podrobného popisu vašich požiadaviek aj kontaktné údaje. Cez formulár prijímame nielen objednávky, ale aj otázky a prípadné vaše postrehy.

Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Vždy čerstvé informácie o podnikaní

prečítaj celý blog
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registraSpoločnosti založené od 1.11.2018 majú povinnosť do obchodného registra zapísať aj konečného užívateľa výhod. Táto povinnosť sa však vzťahuje aj na staršie spoločnosti, ktoré si ju musia splniť do konca roka 2019. Kto je to vlastne konečný užívateľ výhod?
Povinné elektronické schránky pre právnické osoby
Povinné elektronické schránky pre právnické osobyOd 1. augusta 2016 budú mať všetky firmy automaticky aktivovanú elektronickú schránku na portáli Slovensko.sk. Zaujímať by vás to malo predovšetkým preto, že elektronické správy doručené do schránky budú mať rovnakú váhu ako tie, ktoré vám prídu poštou.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky