začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Likvidácia spoločnosti s výmazom z Obchodného registra

späť

Chcete zrušiť spoločnosť, ktorá má v evidencii majetok, avšak vy už nemáte chuť pokračovať v podnikaní ďalej. Jediným spôsobom je likvidácia, podmienkou je ale kladný hospodársky výsledok, resp. dostatočné zdroje na úhradu všetkých nákladov a záväzkov. V opačnom prípade musí spoločnosť vstúpiť do konkurzu (ak napríklad záväzky firmy presahujú jej majetok).

Pri likvidácii spoločnosti sa ocení celková hodnota majetku (finančného aj nefinančného), ustanoví sa likvidátor, ktorý má za úlohu uhradiť všetky záväzky spoločnosti, rozdeliť prípadný likvidačný zostatok a priviesť spoločnosť k stavu, kedy môže byť vymazaná z Obchodného registra. Celý proces trvá cca. 4-6 mesiacov, avšak pri komplikovanejších prípadoch sa môže tento čas predĺžiť.

Cenník služby

Typ služby Poplatok
Komplexná likvidácia spoločnosti 499 €
Obnovenie spoločnosti v likvidácii (vystúpenie z likvidácie) 149 €

Poznámka: V prípade komplexnej likvidácie spoločnosti je likvidátorom naša spoločnosť.

Kroky likvidácie spoločnosti s výmazom z OR v cene:Máte záujem o naše služby? Chcete sa na niečo spýtať?

Vyplňte nasledujúci formulár a my vás kontaktujeme v čo najkratšom čase (zvyčajná reakcia je cca. 30 - 60 minút, výnimočne dlhšie). Pre skvalitnenie našej odpovede nezabudnite uviesť okrem podrobného popisu vašich požiadaviek aj kontaktné údaje. Cez formulár prijímame nielen objednávky, ale aj otázky a prípadné vaše postrehy.

Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Vždy čerstvé informácie o podnikaní

prečítaj celý blog
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registraSpoločnosti založené od 1.11.2018 majú povinnosť do obchodného registra zapísať aj konečného užívateľa výhod. Táto povinnosť sa však vzťahuje aj na staršie spoločnosti, ktoré si ju musia splniť do konca roka 2019. Kto je to vlastne konečný užívateľ výhod?
Povinné elektronické schránky pre právnické osoby
Povinné elektronické schránky pre právnické osobyOd 1. augusta 2016 budú mať všetky firmy automaticky aktivovanú elektronickú schránku na portáli Slovensko.sk. Zaujímať by vás to malo predovšetkým preto, že elektronické správy doručené do schránky budú mať rovnakú váhu ako tie, ktoré vám prídu poštou.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky