začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Estónske spoločnosti s ručením obmedzeným

späť

Ako prví na slovenskom trhu vám prinášame možnosť založenia spoločnosti v Estónsku - daňovom raji pre startup spoločnosti!

Estónskefirmy.sk

Estónsko je lídrom v digitalizácii spoločnosti a najmä vo veciach súvisiacich so zakladaním a správou spoločností. Takmer všetky úkony je možné zrealizovať elektronicky, dokonca aj pre cudzincov, ktorým je vystavená špeciálna karta - niečo na spôsob nášho občianskeho preukazu. To však nie je najvýznamnejší benefit. Tým je prakticky nulové daňové zaťaženie bez ohľadu na obdobie v prípade výdavkov spojených s podnikaním. To, s čím bojujú firmy u nás, je v Estónsku vyriešené elegantne.

Hlavná výhoda spočíva v tom, že v Estónsku neexistuje zdaňovanie príjmu, ktorý sa nerozdeľuje. Daňou vo výške 20% sú zaťažené iba výdavky nesúvisiace s podnikaním, dary, dotácie a prípadné rozdeľovania ziskov. To znamená, že nie je limitovaná kalendárnym alebo hospodárskym rokom. Peniaze tak teoreticky môžete 1-2-3 roky zhromažďovať vo firme a následne ich naraz použiť na vývoj vášho projektu. Na Slovensku by ste každý rok z takto ušetrených peňazí museli zaplatiť daň z príjmu, čo vám v Estónsku nehrozí. Práve z tohto dôvodu je vhodná napríklad pre IT startupy, ktoré získajú peniaze od investorov a postupne ich míňajú, prípadne zarobia na prvej verzii produktu a ďalšie zisky investujú do vývoja iného produktu. Nie je tak nutné plánovať výdaje na roky.

Estónske firmy sa vyznačujú pomerne ľahkou a lacnou administratívou, ktorá je porovnateľná s krajinami ako Česká republika alebo Slovensko. V rámci našich služieb vám vieme zabezpečiť aj vedenie účtovníctva a právne poradenstvo. Cenové ponuky sú individuálne a líšia sa požiadavkami klienta. Neváhajte nás preto kontaktovať.

Informácia: Estónsku firmu je možné zriadiť aj na diaľku zo Slovenska, avšak v prípade, ak budete chcieť bankový účet priamo v Estónsku, je nutné vycestovať do krajiny osobne, prípadne nás splnomocniť na založenie a prevod bankového účtu. Účet však môžete mať kdekoľvek na svete.

Informácie o podnikaní v Estónsku:


Viac informácií a ceny nájdete na našom webe Estónskefirmy.sk chcem vedieť viac


Máte záujem o naše služby? Chcete sa na niečo spýtať?

Vyplňte nasledujúci formulár a my vás kontaktujeme v čo najkratšom čase (zvyčajná reakcia je cca. 30 - 60 minút, výnimočne dlhšie). Pre skvalitnenie našej odpovede nezabudnite uviesť okrem podrobného popisu vašich požiadaviek aj kontaktné údaje. Cez formulár prijímame nielen objednávky, ale aj otázky a prípadné vaše postrehy.

Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Vždy čerstvé informácie o podnikaní

prečítaj celý blog
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registraSpoločnosti založené od 1.11.2018 majú povinnosť do obchodného registra zapísať aj konečného užívateľa výhod. Táto povinnosť sa však vzťahuje aj na staršie spoločnosti, ktoré si ju musia splniť do konca roka 2019. Kto je to vlastne konečný užívateľ výhod?
Povinné elektronické schránky pre právnické osoby
Povinné elektronické schránky pre právnické osobyOd 1. augusta 2016 budú mať všetky firmy automaticky aktivovanú elektronickú schránku na portáli Slovensko.sk. Zaujímať by vás to malo predovšetkým preto, že elektronické správy doručené do schránky budú mať rovnakú váhu ako tie, ktoré vám prídu poštou.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky