začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Zmeny a správa spoločností » Zmena základného imania

späť

Zmena základného imania spoločnosti – či už jeho zvýšenie alebo zníženie, si vyžaduje dlhšiu prípravu celého procesu a zároveň aj odbornú starostlivosť, nakoľko oba varianty musia spĺňať isté zákonné požiadavky. Základné imanie spoločnosti nesmie klesnúť pod hranicu 5.000 €.

Zvýšenie základného imania môže prebiehať buď pristúpením nového spoločníka do spoločností, navýšením imania zo zisku alebo vkladom súčasných spoločníkov. Zníženie základného imania je nutné zverejniť zámer zníženia základného imania po dobu 15 dní dvakrát a časový odstup medzi jednotlivými zverejneniami nesmie byť menší ako 30 dní. Rovnako je túto skutočnosť nutné oznámiť veriteľom spoločnosti a tí sa môžu prihlásiť so svojimi pohľadávkami najneskôr do 90 dní. Až po tejto lehote je možné základné imanie spoločnosti znížiť.

Služba:

Názov služby Cena
Zmena konateľa, obchodného mena, sídla, doplnenie činností (aj všetky zmeny naraz) 79 €
Prevod obchodného podielu + iné zmeny 149 €
Zvýšenie základného imania + iné zmeny 149 €
Zníženie základného imania 359 €

» Pozrite si ponuku a cenník služiebMáte záujem o naše služby? Chcete sa na niečo spýtať?

Vyplňte nasledujúci formulár a my vás kontaktujeme v čo najkratšom čase (zvyčajná reakcia je cca. 30 - 60 minút, výnimočne dlhšie). Pre skvalitnenie našej odpovede nezabudnite uviesť okrem podrobného popisu vašich požiadaviek aj kontaktné údaje. Cez formulár prijímame nielen objednávky, ale aj otázky a prípadné vaše postrehy.

Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Vždy čerstvé informácie o podnikaní

prečítaj celý blog
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registraSpoločnosti založené od 1.11.2018 majú povinnosť do obchodného registra zapísať aj konečného užívateľa výhod. Táto povinnosť sa však vzťahuje aj na staršie spoločnosti, ktoré si ju musia splniť do konca roka 2019. Kto je to vlastne konečný užívateľ výhod?
Povinné elektronické schránky pre právnické osoby
Povinné elektronické schránky pre právnické osobyOd 1. augusta 2016 budú mať všetky firmy automaticky aktivovanú elektronickú schránku na portáli Slovensko.sk. Zaujímať by vás to malo predovšetkým preto, že elektronické správy doručené do schránky budú mať rovnakú váhu ako tie, ktoré vám prídu poštou.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky