začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Zmeny a správa spoločností » Doplnenie predmetov podnikania

späť

V spoločnostiach často nastane po istom čase nutnosť rozšíriť premety činnosti podnikania, vzhľadom na nový podnikateľský zámer alebo z iného dôvodu. Spoločnosť totiž nemôže vykonávať činnosti, ktoré nemá uvedené v predmete podnikania. Rozšírenie činnosti, prípadne ukončenie niektorej činnosti, nie je komplikovaný proces, vyžaduje si však podanie žiadosti na živnostenský úrad. V prípade voľných živností je ich vybavenie jednoduché a zo zákona sú vystavené najneskôr do 3 pracovných dní.

Ak máte záujem o viazané alebo remeselné živnosti, okrem doplatku 7,50 € za každú živnosť je nutné odkonzultovať aj príslušnú dokumentáciu (výučné listy, certifikáty, osvedčenia), nakoľko každá živnosť si vyžaduje iné dokumenty a oprávnenia na jej vydanie. S týmto všetkým vám samozrejme vieme asistovať.

Listiny potrebné k doplneniu predmetov podnikania (živností):

Služba:

Názov služby Cena
Zmena konateľa, obchodného mena, sídla, doplnenie činností (aj všetky zmeny naraz) 79 €
Prevod obchodného podielu + iné zmeny 149 €
Zvýšenie základného imania + iné zmeny 149 €
Zníženie základného imania 359 €

» Pozrite si ponuku a cenník služiebMáte záujem o naše služby? Chcete sa na niečo spýtať?

Vyplňte nasledujúci formulár a my vás kontaktujeme v čo najkratšom čase (zvyčajná reakcia je cca. 30 - 60 minút, výnimočne dlhšie). Pre skvalitnenie našej odpovede nezabudnite uviesť okrem podrobného popisu vašich požiadaviek aj kontaktné údaje. Cez formulár prijímame nielen objednávky, ale aj otázky a prípadné vaše postrehy.

Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Vždy čerstvé informácie o podnikaní

prečítaj celý blog
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registraSpoločnosti založené od 1.11.2018 majú povinnosť do obchodného registra zapísať aj konečného užívateľa výhod. Táto povinnosť sa však vzťahuje aj na staršie spoločnosti, ktoré si ju musia splniť do konca roka 2019. Kto je to vlastne konečný užívateľ výhod?
Povinné elektronické schránky pre právnické osoby
Povinné elektronické schránky pre právnické osobyOd 1. augusta 2016 budú mať všetky firmy automaticky aktivovanú elektronickú schránku na portáli Slovensko.sk. Zaujímať by vás to malo predovšetkým preto, že elektronické správy doručené do schránky budú mať rovnakú váhu ako tie, ktoré vám prídu poštou.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky