začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Registrácia pre DPH

späť

Registráciu pre DPH rozlišujeme v dvoch zákonných rovinách – dobrovoľnú a povinnú. Formy môžu byť tiež rôzne, pričom spoločnosti sa registrujú ako platitelia DPH buď podľa § 4 alebo podľa § 7. Rozdiel je v pôsobnosti registrácie. Zatiaľ čo registrácia podľa § 7 platí len pre zahraničie (voči zahraničným odberateľom/dodávateľom tak vystupujete ako platca DPH, voči domácim subjektom ako neplatca), tak § 4 už zahŕňa ja lokálne pôsobenie.

Od roku 2014 je pomerne komplikované získať plné platcovstvo DPH (§ 4) a daňové úrady často vyžadujú zloženie zábezpeky, najčastejšie v sumách 1.000 – 5.000 €. Naproti tomu § 7 je len vecou ohlásenia na daňový úrad, bez zloženia zábezpeky a zbytočnej byrokracie.

Našim klientom vieme pomôcť pri registrácii v oboch prípadoch, pri § 7 vás prevedieme procesom, pripravíme za vás dokumenty a vašou úlohou ich bude už len nutné podpísať a zaslať na daňový úrad. V prípade DPH podľa § 4 vám bude asistovať náš skúsený personál, ktorý pripraví všetky potrebné podklady, upozorní vás na úskalia registrácie a zabezpečí čo najhladší proces registrácie (či už povinnej alebo dobrovoľnej) a v prípade záujmu vás bude pred daňovým úradom zastupovať.

Služba:

Názov služby Cena
Asistencia s registráciou pre DPH podľa § 4 139 €
Registrácia pre DPH podľa § 7 (dodávka alebo príjem tovaru a služieb - zahraničie) 49 €

» Pozrite si ponuku a cenník služiebMáte záujem o naše služby? Chcete sa na niečo spýtať?

Vyplňte nasledujúci formulár a my vás kontaktujeme v čo najkratšom čase (zvyčajná reakcia je cca. 30 - 60 minút, výnimočne dlhšie). Pre skvalitnenie našej odpovede nezabudnite uviesť okrem podrobného popisu vašich požiadaviek aj kontaktné údaje. Cez formulár prijímame nielen objednávky, ale aj otázky a prípadné vaše postrehy.

Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Vždy čerstvé informácie o podnikaní

prečítaj celý blog
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registraSpoločnosti založené od 1.11.2018 majú povinnosť do obchodného registra zapísať aj konečného užívateľa výhod. Táto povinnosť sa však vzťahuje aj na staršie spoločnosti, ktoré si ju musia splniť do konca roka 2019. Kto je to vlastne konečný užívateľ výhod?
Povinné elektronické schránky pre právnické osoby
Povinné elektronické schránky pre právnické osobyOd 1. augusta 2016 budú mať všetky firmy automaticky aktivovanú elektronickú schránku na portáli Slovensko.sk. Zaujímať by vás to malo predovšetkým preto, že elektronické správy doručené do schránky budú mať rovnakú váhu ako tie, ktoré vám prídu poštou.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky