začnite rýchlo
a jednoducho podnikať
Otovriť menu

Registrácia ochrannej známky

späť

Ochranná známka je spôsob ochrany názvu spoločnosti, produktu alebo služby, ktorý vám zaručí to, aby sa na trhu nevyskytoval rovnaký alebo zameniteľný tovar/služba s rovnakým názvom. Ochranná známka môže byť slovná, obrazová, kombinovaná alebo trojrozmerná a o jej registráciu sa stará Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky, pričom ju definuje zákon č. 506/2009 Z.z. o ochrannej známke.

Zápis ochrannej známky sa realizuje buď na Slovensku alebo medzinárodne, pričom jej platnosť je 10 rokov. Po uplynutí tohto obdobia si buď ochrannú známku obnovíte alebo zanikne a tento názov tak môže použiť ktokoľvek. Zapísanie prebieha cca. 6 mesiacov a platí, že skôr podaná prihláška má prednosť. Ochrannú známku si môžete registrovať vo viacerých kategóriách, do ktorých váš produkt alebo služba spadá.

Naša spoločnosť vám poskytne odborné poradenstvo, spracujeme pre vás žiadosť podľa vašich požiadaviek a podáme ju na Úrad priemyselného vlastníctva. Tiež vás prevedieme celým procesom a vyriešime za vás aj prípadné komplikácie spojené s procesom.

Informácia: V rámci ceny služby slovenskej ochrannej známky sú zahrnuté poplatky za podanie žiadosti a zápis známky do 3 tried - za každú triedu navyše sa platí poplatok 20 €.

Služba:

Názov služby Cena
Registrácia slovenskej ochrannej známky (vrátane poplatkov) 399 €
Registrácia ochrannej známky Spoločenstva - ochrana v rámci EÚ (vrátane poplatkov) 1.149 €
Registrácia medzinárodnej ochrannej známky (len spracovanie žiadosti, bez poplatkov) 399 €

» Pozrite si ponuku a cenník služiebMáte záujem o naše služby? Chcete sa na niečo spýtať?

Vyplňte nasledujúci formulár a my vás kontaktujeme v čo najkratšom čase (zvyčajná reakcia je cca. 30 - 60 minút, výnimočne dlhšie). Pre skvalitnenie našej odpovede nezabudnite uviesť okrem podrobného popisu vašich požiadaviek aj kontaktné údaje. Cez formulár prijímame nielen objednávky, ale aj otázky a prípadné vaše postrehy.

Buďte pravidelne informovaný newsletterom s radami k podnikaniu Prihláste sa do nášho newslettra a získajte ucelené informácie pre vedenie vašej spoločnosti. Newsletter zasielame 2x do mesiaca.

Vždy čerstvé informácie o podnikaní

prečítaj celý blog
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra
Zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registraSpoločnosti založené od 1.11.2018 majú povinnosť do obchodného registra zapísať aj konečného užívateľa výhod. Táto povinnosť sa však vzťahuje aj na staršie spoločnosti, ktoré si ju musia splniť do konca roka 2019. Kto je to vlastne konečný užívateľ výhod?
Povinné elektronické schránky pre právnické osoby
Povinné elektronické schránky pre právnické osobyOd 1. augusta 2016 budú mať všetky firmy automaticky aktivovanú elektronickú schránku na portáli Slovensko.sk. Zaujímať by vás to malo predovšetkým preto, že elektronické správy doručené do schránky budú mať rovnakú váhu ako tie, ktoré vám prídu poštou.

Kontakt

Sročky.sk
Black Code, s.r.o.
Cesta Mládeže 40
901 01 Malacky